صفحه دانشگاه » صفحه معاونت » معاونت غذا و دارو » امور فرهنگی و بسیج » اخبار و مطالب فرهنگی » برگزاری جشن میلاد حضرت زینب کبری (س) در نمازخانه معاونت غذا و دارو

برگزاری جشن میلاد حضرت زینب کبری (س) در نمازخانه معاونت غذا و دارو

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
تعداد بازدید : 1524

برگزاری جشن میلاد حضرت زینب کبری (س) در نمازخانه معاونت غذا و دارو

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ مراسم جشن و مولودی خوانی به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری (س) در نمازخانه معاونت غذاو دارو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ کودکی زیبا چون غنچه ای تازه شکفته، لطیف تر از برگ گل، سپیدتر از گلبرگ نسترن، پاک تر از آسمان، خوشبوتر از یاس رخ می نماید. پدر در نام گذاری اش بر پیامبر پیش قدم نمی شود و پیامبر در انتظار نام آسمانیِ او از سوی خدا، چشم بر افق می دوزد. جبرئیل می آید، با یک سبد پر از گل تبریک، با یک تحفه گرانبها: «نام آسمانیِ زینب» و چشم ها به این نام روشن می شود. دل علی(ع) موج می زند. خوش آمدی ای زینت پدر…
براستی که زینب، زینت جانِ پدر شد و چشم و چراغ بنی هاشم.
آمد تا خطبه های کوبنده و گیرایش، پاسدار آرمان و خونِ شهدای کربلا شود.
شب های مدینه سرشار از عطرِ مناجات و تلاوت قرآنش بود.
نیمه های شب، وقتی به نماز می ایستاد، سقفِ آسمان کوتاه می شد و ستاره ها پا به سجاده اش می گذاشتند؛ گویی فاطمه است که بر سرِ سجاده ایستاده است!
آمد تا مونسِ غربتِ حسن(ع) و همدم غصه های حسین(ع) باشد.
آمد تا پشت و پناهِ بنی هاشم باشد؛ در روزهای سخت اسارت اهل بیت خورشید.
آمدنش مبارک!
ای پرستار! ای آرامش بخش نگاه های خسته از بیماری! چه فرخنده روزی با نامت عجین گشته است؛
روزی به شکوه عاشورایی زینب(س)؛ روزی به زیبایی نخستین تبسم کودکان درگاهواره؛ روزی سرشار از اخلاص و کرامت؛ اخلاص دست هایی که تب سوزان درد را در دل ها خاموش می کنند و کرامت تبسم هایی که فانوس امید را در دل دردمندان روشن می کنند.
بیداری هایت را سپاس؛ که آسایش دیگران را برتر از رنج خویش می دانی!
صدای پای تو، آشناترین صدایی است که بیماران  آن را می شناسند و سفیدی لباس تو بی شباهت به بال های فرشتگان نیست، برازنده نامت باد فرشته بودن.
توضیح اینکه در روز میلاد دخت شاه نجف حضرت زینب کبری (س)، روز شنبه ۲۲ دی ۹۷ شیفتگان خاندان اهل بیت (ع)، بین اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با نوای مولودی این روز خجسته را گرامی داشتند و از نمازگزاران با شیرینی پذیرائی شد.