صفحه دانشگاه » صفحه معاونت » معاونت غذا و دارو » امور فرهنگی و بسیج » اخبار و مطالب فرهنگی » میزگرد معنویت و گام دوم انقلاب به مناسبت سومین روز از هفته بسیج با نام بسیج، معنویت و انتظار با مسئول روابط عمومی

میزگرد معنویت و گام دوم انقلاب به مناسبت سومین روز از هفته بسیج با نام بسیج، معنویت و انتظار با مسئول روابط عمومی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تعداد بازدید : 1353

میزگرد معنویت و گام دوم انقلاب به مناسبت سومین روز از هفته بسیج با نام بسیج، معنویت و انتظار با مسئول روابط عمومی

به گزارش معاونت غذا و دارو، دکتر ابوالفضل نجاریان عنوان سومين روز از هفته بسيج را «بسیج، معنویت و انتظار» برشمرد و گفت: يكي از ابعاد بسيج توسعه و تكميل زنجيره دفاعي و امنيتي كشور است و كار بسيج در اين حوزه ارزش بالايي دارد.

وی با اشاره به دوم آذرماه با عنوان بسیج و معنویت و انتظار این روز افزود: بسیج فارغ از هرگونه جناح‌بندی، مذهب، نگاه‌های سیاسی و هرگونه سلیقه‌ای عمل می‌کند. نام بسیج یادآور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ما است. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن یقیناً از برکات و الطاف خداوند متعال بود؛ و شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

وی اظهار داشت: این معاونت همیشه آیه شریفه «واعتصموا بحبل الله جمیعا» را کلید راه برای رسیدن به هدف مشترک و همدلی و وحدت دانست و گفت همه قشرها دردوران دفاع مقدس به‌خوبی ایفای نقش کنند.
وی همچنین به طرح فضاسازی در ساختمان شماره ۲ دانشگاه بیان داشت: ما اعتقاد داریم که تمام خدمات اجتماعی باید در ادارات و محله‌ها و شاید برحسب مسئولیت در جامعه  ای که بر عهده دارد انجام شود و به همین دلیل در قالب طرح هفته بسیج خدماتی همچون فضاسازی محیطی، ایستگاه صلواتی، جشن فرهنگی به مناسبت هفته بسیج و منتظران مهدی و… خدمت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: بسیج به‌طور عملیاتی خدمات اجتماعی خود را در حوزه امنیتی برده است که یکی از این خدمات طرح «آگاه‌سازی عموم مردم در مورد قاچاق کالای سلامت‌محور» است به‌طوری‌که با گشت‌های شبانه‌روزی نیروهای معاونت به‌صورت بسیجی تا حد زیادی مدافع امنیت کشور هستند.
دکتر نجاریان در پایان بسیجی را از نگاه امام خمینی رحمه الله تشریح کرد و گفت: با بهره‌گیری از سخنان امام خمینی رحمه‌الله درباره بسیج، می‌توان ویژگی‌های این گروه را چنین برشمرد: شهادت‌طلبی، پرهیزکاری، جهاد، اخلاص، خدمت درراه خدا، ظلم‌ستیزی، ایثار، فداکاری، عمل به تکلیف، ولایت مداری، بردباری، پرهیز از تحجرگرایی و نیز انس با دعا، نیایش و قرآن کریم.