اخبار و مطالب علمی

تاریخ انتشار :۱۶ دی ۱۳۹۵
تعداد بازدید :۷۲

برگزاری جلسه آموزش مضرات قند و نمک برای مسئولین رابطین سلامت به همت معاونت غذا و دارو

مهمترین علت مرگ و میر در کشور، بیماری های غیر واگیر است و تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی از مهمترین عوامل خطر آن است که با کاهش مصرف این سه ماده فریبنده به حفظ سلامتی خویش کمک کنیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، جلسه‌ای باهدف آگاه‌سازی مسئولین رابطین سلامت در خصوص مضرات  قند و نمک با همکاری معاونت غذا و دارو و شبکه بهداشت بهداشت جنوب دی ماه ۹۵ در محل سالن شورای مرکز بهداشت جنوب  برگزار شد.

مهندس بیتا نافعی و مهندس فائزه نوین، کارشناسان و نماینده اداره نظارت بر مواد خوراکی آشامیدنی و آرایشی - بهداشتی معاونت غذا و دارو به ارائه توضیحاتی پیرامون مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی نکات مهمی که در هنگام مصرف قند وشکرکالری زیادی برای بدن تأمین می‌کنند اما متأسفانه فاقد مواد مغذی لازم هستند؛ بنابراین باید سهم ناچیزی از انرژی دریافتی روزانه را تشکیل دهند.

در ابتدا مهندس نوین گفت: در حقیقت شکر افزوده عامل اصلی بروز مشکلات سلامتی است که مواردی از آن به شرح ذیل است: قند و شکر کالری زیادی برای بدن تأمین می‌کنند اما متأسفانه فاقد مواد مغذی لازم هستند؛ بنابراین باید سهم ناچیزی از انرژی دریافتی روزانه را تشکیل دهند. برخی از انواع قندها به‌طور طبیعی در میوه‌ها، سبزی‌ها و سایر مواد غذایی یافت می‌شوند اما بسیاری از مواد غذایی که مصرف می‌شوند دارای شکر افزوده هستند.

مهندس نافعی افزود : نمک ، ماده‌ای است که در تمام سلول‌ها وجود دارد .نمک دارای ماده مؤثره سدیم است که در بدن نقش‌های زیادی داردو همچنین به‌عنوان یک نوع چاشنی است که به غذا افزوده میگردد و باید حتماً مصرف شود.

وی در ادامه گفت:  در کشور ما مواد غذایی شور و پرنمک زیاد خورده می‌شود و ایران جزء پرمصرف‌ترین کشورهاست به‌طوری‌که بر اساس مطالعات انجام‌شده میانگین مصرف نمک بیش از ۲ برابر مقدار توصیه‌شده سازمان جهانی بهداشت است و علی‌رغم اثرات مفید نمک مصرف زیاد آن می‌تواند باعث بروز برخی مشکلات شود که به برخی از آن‌ها به شرح ذیل اشاره می‌شود: ابتلا به پرفشاری خون، سرطان معده، افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی و پوکی استخوان و ... توضیحاتی داده شد.
گفتنی است:  در پایان، بین حاضرین شرکت کننده  پمفلت های آموزشی توزیع و آموزش داده شد .

 

» مشاهده بروشورهای تهیه شده در معاونت غذا و دارو

» گالری عکس

روابط عمومی معاونت