آزمايشگاه­ کنترل مواد غذایی، آرایشی- بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران از لحاظ ساختار سازماني، زیر مجموعه معاونت غذا و دارو دانشگاه می باشد. این مجموعه امکان ارائه خدمات به کليه مشتريان درون سازماني و برون سازماني را دارد و خدمات آزمون‌هاي خود را مطابق استاندارد ISO/IEC ۱۷۰۲۵:۲۰۰۵، روش‌هاي آزمون تهيه شده و خواسته‌هاي مشتري ارائه می نماید.

آزمايشگاه کنترل مواد غذايي، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکي تهران در اواخر سال ۱۳۷۹، در زیر مجموعه معاونت سلامت، تاسيس و در بهمن ماه سال ۱۳۸۰ با مديريت آقاي دکتر محمد مهدی سلطان دلال (عضو هیات علمی دانشکده بهداشت) رسما راه اندازي گرديد.

آزمایشگاه در ساختمانی متشكل از یک اتاق اداري، سه اتاق عملياتي و يك انبار در زير بنائي حدود ۲۰۰ متر مربع واقع در بزرگراه جلال آل احمد آغاز به فعالیت نمود. آزمايشگاه در بدو تاسیس شامل دو بخش ميکروب شناسی و شيمي عمومی، يک کارشناس و دو نيروي خدماتي بود. آزمون های میکروبی به طور کامل در آزمایشگاه انجام می گردید و از ابتدا محدوديتي در پذيرش نمونه در اين بخش وجود نداشت. بخش شيمي عمومی نيز فعاليت خود را با انجام برخی آزمون های مربوطه آغاز کرد و با اضافه شدن چهار کارشناس و يک منشي انجام بسیاری از آزمون های شیمی عمومی نیز به دامنه فعالیت آزمایشگاه اضافه گردید. همچنین آموزش مسئولين فني و انجام طرح هاي تحقيقاتي را می توان از جمله سایر فعالیت های این حوزه دانست. در سال ۱۳۸۵ این واحد با تشکیل معاونت غذا و دارو از معاونت سلامت جدا گردید.

مدیریت آقای دکتر محمد مهدی سلطان دلال به مدت هفت سال تا شهریور ماه ۱۳۸۷ ادامه داشت.

مدیریت آزمایشگاه در شهریور ماه ۱۳۸۷ به سرکار خانم دکتر مهناز خانوی (عضو هیات علمی دانشکده داروسازی) واگذار گردید.

در دوره مدیریت جدید آزمایشگاه، آزمون های مربوط به بخش بسته بندي گسترده تر شد، تهیه مستندات و ایجاد بنیان های لازم جهت اخذ ایزو ۱۷۰۲۵ و همچنین آموزش مسئولين فني به طور جدي تري پيگيري شد. همچنین بازديد از آزمايشگاهاي همکار تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران و انجام طرح هاي کشوری مربوط به نمونه هاي PMS در این زمان آغاز گردید.

از اسفند ماه سال ۱۳۸۸ تاکنون مديريت آزمايشگاه برعهده سرکار خانم دکتر منان حاجي محمودي (عضو هیات علمی دانشکده داروسازی) می باشد. مهمترین عملکرد در این دوره را می توان جابجايي مکان فیزیکی آزمايشگاه و در اختیار قرار گرفتن فضایی بالغ بر هزار متر مربع با همت معاونت محترم غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی تهران در مرداد ماه سال ۱۳۹۰ دانست. در حال حاضر آزمايشگاه­ کنترل مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران در خیابان بلوار کشاورز- خیابان قدس- خیابان ایتالیا مجتمع جامع تحقیقاتی دانشگاه تهران- طبقه اول واقع شده است.

با در اختیار گرفتن فضای جدید، آزمایشگاه شروع به تجهیز بخش آنالیز دستگاهی و جذب نیروهای کارشناسی خبره جهت انجام آزمون های ایمنی مواد غذایی کرد. گسترده کردن فعاليت هاي مربوط به آزمون هاي بخش شيمي، راه اندازي بخش هاي کنترل کيفيت، تضمين کيفيت، آرایشی و بهداشتی و آناليز دستگاهی (اندازه گيري بنزوات و سوربات- کافئين- انيدريد سولفورو- نيتريت و نيترات- هيدروکسي متيل فورفورال- باقیمانده آنتی بیوتیک ها در شیر و عسل- سنجش میزان آفلاتوکسین- بررسی میزان فلزات سنگین- اندازه گیری کمی رنگ های خوراکی)، استقرار کامل ایزو ۱۷۰۲۵ در کلیه بخش ها و فرآیندهای آزمایشگاه، اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱، تشکیل واحدهای ایمنی و آموزش، تاييد صفحه ويژگي هاي فرم های سه برگي پروانه ساخت، آموزش مدون مسئولین فنی و کارآموزان و انجام بازديد روتين و هفتگي از آزمايشگاه واحدهای تولیدی و آزمایشگاه های همکار و آکردیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي تهران از اهم فعالیت های انجام شده در این دوره می باشد. همچنین آزمایشگاه با انجام طرح های تحقیقاتی، آموزش های درون و برون سازمانی به خصوص برای آمایش ده کشوری و همچنین برگزاری سمیناهار کشوری متعدد سعی در اعتلای سطح علمی کارشناسان خود دارد. امید است با عنایت خداوند متعال و همکاری مستمر همه همکاران خوب در معاونت غذا و دارو به خصوص کلیه پرسنل و کارشناسان آزمایشگاه کنترل مواد غذایی بتوان قدمی در زمینه ارتقاء امنیت مواد غذایی کشور برداشت.

دکتر محمد مهدی سلطان دلال

دکتر مهناز خانوی

دکتر منان حاجی محمودی

دکتر محسن امینی