صفحه معاونت » مدیریت آزمایشگاه » تازه هاي علمي » برچسب گذاری مواد غذایی

برچسب گذاری مواد غذایی

با توجه به گسترش استفاده از محصولات بسته بندی شده، بالا رفتن فرهنگ مردم و توجه به سلامتی جامعه، برچسب گذاری به عنوان ابزاری مهم جهت اطلاع رسانی مصرف کنندگان به حساب می آید. نوعی از برچسب گذاری که ویژگی های تغذیه ای یک ماده غذایی را جهت اطلاع مصرف کننده توصیف می کند، برچسب تغذیه ای نامیده می شود.

طبق ماده ۱۱ قانون مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مصوب سال ۱۳۴۶ تمامی محصولات غذایی بسته بندی شده باید دارای مشخصاتی به خط فارسی و خوانا بر روی بسته بندی یا ظروف محتوی محصول باشند تا از این طریق مصرف کننده بتواند محصول مناسب و سالمی را برای مصرف انتخاب کند. این مشخصات شامل موارد زیر می باشد.

نام محصول (فرآورده): باید بصورت واضح و خوانا درج شود. محتویات داخل بسته بندی باید با نام محصول کاملا مطابقت داشته باشد.

– نام تجاری محصول

– وزن محصول

شماره پروانه ساخت/ کد یا شناسه نظارت و یا پروانه بهداشتی یا مجوز ورود برای محصولات تولیدی خارج از کشور

– تاریخ تولید و تاریخ انقضاء مصرف

– سری ساخت

مواد تشکیل دهنده: در این قسمت نام مواد افزودنی شیمیایی به همراه مقادیر ADI(مقدار نياز روزانه)، ذکر نام ترکیبات حساسیت زا، نوع رنگ استفاده شده (طبیعی، شبه طبیعی و یا سنتتیک) و میزان نمک و … آورده می شود.

– نام و نشانی تولید کننده و بسته بندی کننده: آدرس باید کامل به همراه شماره تماس باشد.

شرایط نگهداری: به طور مثال “در یخچال نگهداری شود” و یا “در جای خشک و خنک نگهداری شود”

دستورالعمل آماده سازی و مصرف محصول: اگر فرآورده برای مصرف گروه سنی و یا گروه خاصی تهیه شده باشد. اطلاعات این قسمت می تواند کمک کننده باشد.

الزامات و توصیه های بهداشتی: به طور مثال بر روی قوطی های کنسرو عبارت ” قبل از مصرف ۲۰ دقیقه جوشانده شود ” نوشته شود و یا ” بعد از باز شدن بسته بندی محصول را در یخچال نگهداری کنید”