برپایی ایستگاه صلواتی در معاونت غذا و دارو

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
تعداد بازدید : 181

برپایی ایستگاه صلواتی در معاونت غذا و دارو

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو: هم‌زمان با سالروز بزرگداشت شهدا، ایستگاه صلواتی در معاونت غذا و دارو تهران برپا شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو: شهادت پربارترين و عمیق‌ترین و بالنده‌ترین واژه‌ای است كه از قد است و شكوه و نورانيت و جذبه خاصي برخوردار است و با بار غني و محتواي وسيعي كه دارد، نموداري است از تكامل ايمان و عمل صالح و مقاومت و تمحيص و شناخت و مبارزه و جهاد. کلمه‌ای كه به‌تنهایی، فرهنگي گسترده دارد كه سطر و جمله‌اش گوياي بعد والایی است در حيات بشر، فرهنگي كه حرف حرفش از حضور، نظارت، آگاهي، دقت، انتخاب، روشن‌دلی، روشن گري، تسليم، رضا، توكل، ايثار، تقوي، عبوديت و ايمان حكايت می‌کند.
شهادت در لغت به معناي حضور درصحنه، آگاهي و ادراك با حواس ظاهري و يا باطني، ظهور عيني و ملموس، گواهي و قضاوت بر مبناي يقين و اعتقاد است. درمجموع شهادت يعني گواهي همه‌جانبه كه از طريق حضور كامل درصحنه و برمبناي آگاهي حاصل می‌گردد. در مرتبه بعد شهادت از ویژگی‌های پيامبر و ملائكه الله است و در مراتب بعد شهدا را هم شامل می‌گردد. اما در اصطلاح شهادت به معني كشته شدن درراه خدا است كه ائمه معصومين سلام‌الله عليهم اجمعين نيز اين كلمه را با همين معني بكار برده‌اند.
به همین مناسبت روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷، در محل ساختمان شماره ۲ دانشگاه علوم پزشکی تهران ایستگاه صلواتی برپا و از دانشجویان و عموم مردم با شیرینی و شربت پذیرایی شد.