صفحه دانشگاه » صفحه معاونت » اخبار » ولادت هفتمین فخرعالم امکان،امام حلم وشکیبایی، باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) مبارک باد.

ولادت هفتمین فخرعالم امکان،امام حلم وشکیبایی، باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) مبارک باد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
تعداد بازدید : 143

ولادت هفتمین فخرعالم امکان،امام حلم وشکیبایی، باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) مبارک باد.

ابو الحسن موسی بن جعفر(ع) نهمین معصوم از چهارده معصوم (ع) است. به جهت کثرت زهد و عبادتش معروف به العبد الصالح و به جهت حلم و فرو خوردن خشم و صبر بر آلام مشهور به الکاظم گردید.

موسی بن جعفر معروف به امام موسی کاظم و ملقب به کاظم و باب الحوائج هفتمین امام شیعیان در سال ۱۲۸ قمری همزمان با انتقال قدرت از امویان به عباسیان به دنیا آمد و در سال ۱۴۸ قمری پس از شهادت پدرش ، امام  صادق (ع) به امامت رسید.

امام بزرگواری که  با  بردباری و شکیبایی بی نظیر برای تبیین معارف و احکام  الهی و تشریح مبانی حق تا پای جان ایستاده و با حاکمان زر و زور مبارزه کردند. سامان‌ دهی شیعیان با شیوه‌های مختلف تربیتی، عملی و مناظره‌های سیاسی، کمک به مظلومان و محرومان  و تلاش برای تعلیم شاگردانی متعهد در جهت حفظ و ترویج فرهنگ والای دینی از مهم ترین برکات و آثار ارزشمند دوران امامت ایشان است.

نشر فقه جعفری و اخلاق و تفسیر و کلام در زمان امامت ایشان نیز قوت گرفت و زمینه آشنایی گسترده تر مسلمانان با فلسفه امامت و حقایق مکتب جعفری را فراهم کرد تا این مشعل فروزان از ورای اعصار و قرون همچنان راه گشای شیعیان باشد.

میلاد فرخنده هفتمین ستاره آسمان ولایت و امامت امام موسی کاظم(ع) را به عموم شیعیان تبریک و تهنیت عرض می نماییم.