صفحه دانشگاه » صفحه معاونت » اخبار » سومین روز از برنامه دوره آموزشی، ملزومات پزشکی تخصصی ارتوپدی برگزار شد.

سومین روز از برنامه دوره آموزشی، ملزومات پزشکی تخصصی ارتوپدی برگزار شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
تعداد بازدید : 217

سومین روز از برنامه دوره آموزشی، ملزومات پزشکی تخصصی ارتوپدی برگزار شد.

سومین روز از برنامه دوره آموزشی تجهیزات، ملزومات پزشکی تخصصی ارتوپدی باهدف آشنایی با اقلام تجهیزات پزشکی ارتوپدی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، در سومین روز از اولین دوره آموزش آشنایی با تجهیزات و ملزومات پزشکی تخصصی ارتوپدی روز ۱۶ شهریور ۹۶ با حضور مهندس درویش رییس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، طاهری کارشناس اتاق عمل و جمعی از مهندسین پزشکی، داروسازان و کارشناسان اتاق عمل و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در محل سالن اجلاس ساختمان دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

دکتر حاجی احمدی رزیدنت ارشد ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این برنامه به معرفی انواع تجهیزات آرتروپلاستی و انواع شکستگی‌های منجر به عمل آرتروپلاستی پرداخت.

وی با توضیحات مختصری در خصوص آرتروپلاستی گفت :  آرتروپلاستی نوعی عمل جراحی است که در آن سطح مفصلی که آسیب شدید دیده خارج میگردد تا درد بیمار کم شده یا از بین برود و یا دامنه حرکتی آن بهبود یابد.

دکتر افزود: سه نوع آرتروپلاستی وجود دارد برداشتن سطوح مفصلی، Joint resection – بازسازی با جاگذاری Interpositional reconstruction  – آرتروپلاستی با پروتز Prosthetic arthroplasty.

همچنین: مهندس باغبانی کارشناس اداره نظارت بر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص ضوابط و الزامات تجهیزات و ملزومات پزشکی، لیبل های قانونی، نگه داشت تجهیزات پزشکی در این جلسه به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.

علی طاهری کارشناس اتاق عمل در سومین روز از این دوره آموزشی به بیان: موضوعاتی در خصوص معرفی انواع ایمپلنت‌های ارتوپدی و معرفی ست‌های جایگذاری و لوازم نیمه مصرفی و همچنین بررسی کلیشه و انطباق با عمل و در ادامه به‌صورت عملی به معرفی کاربرد قطعات و ملزومات تجهیزات پزشکی پرداخت.

گفتنی است: بعد از اتمام دوره سه‌روزه آموزشی از شرکت‌کنندگان؛ آزمون کتبی جهت اعطای مدارک دانشگاه تهران و گواهی آموزشی که توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران صادر خواهد شد، به عمل آمد.

 

» دانلود فایل آموزش های ارائه شده در سمینار

» گالری تصاویر