صفحه دانشگاه » صفحه معاونت » اخبار » عيد سعيد غدير خم؛ عيد امامت و ولايت بر شيعيان علي (ع) مبارك باد.

عيد سعيد غدير خم؛ عيد امامت و ولايت بر شيعيان علي (ع) مبارك باد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
تعداد بازدید : 106

عيد سعيد غدير خم؛ عيد امامت و ولايت بر شيعيان علي (ع) مبارك باد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ غدیر،تنها نام یک سرزمین نیست یک تفکر است.نشانه ای است از تداوم خط نبوت. غدیر، روز اکمال دین، اتمام نعمت و موجب خوشنودی خداوند است.

هنوز اگر با گوش جان بشنویم صدای «مَن کُنتُ مولاه فهذَا عَلیٌ مولاه» از غدیر خم بگوش میرسد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ غدیر،تنها نام یک سرزمین نیست یک تفکر است.نشانه ای است از تداوم خط نبوت.
غدیر، روز اکمال دین، اتمام نعمت و موجب خوشنودی خداوند است.

غدیر، سرچشمه جوشان ولایت است. چرا که غدیر جاودانه است و یادآور بیعت با امامت و تجدید عهد با ولایت است.

غدیر، روز تحکیم شریعت و روز کمال دین است.

غدیر، روز ولایت علی و اولاد علی است.

غدير، عيد همه ى انسانيت است. آن روز آرزوى نهايى از خلقت انسان بيان شد و هدف انسانيت مشخص گرديد. آنان كه آن روز را ضايع كردند حق انسانيت را زير پا گذاشتند و حق ميلياردها بشر را ناديده گرفتند. غدير، در روح ما و از طينت ماست. ما با غدير به دنيا آمده ايم، و با زلالش كه با جانمان آميخته به ملاقات پروردگار خواهيم رفت. در نقطه ى غدير، توقفى بايد، كه با حقيقت انسان سر و كار دارد، و در جهات مختلف وجودى او مؤثر است و تكليف دنيا و آخرتش را تعيين مى كند.  هزار و چهارصد سال است كه شيعه زلال پر بركت غدير را به پاى درختان ولايت مى افشاند و از آن بيابانِ خشك، باغهاى پر ثمر اعتقادى و گلهاى زيباى محبت را پرورش مى دهد. خار و خس كينه هاى دشمن على عليه السلام را با برائت و لعن آنان ريشه كن نموده، و با حجتى قوى كه پيامبر صلى اللَّه عليه و آله به دستش داده مرزهاى غدير را به روى معاندين بسته و جرأت تعرّض را از آنان سلب نموده است. شهيدان غدير در عرصه ى هزار و چهارصد ساله ى آن، دنباله روى اوّلين شهيدان آن فاطمه و محسن عليهماالسلام و پيرو شهيدان با عظمت غدير در كربلا هستند. عاشورا مولود غدير و حافظ آن است؛ سنگرى رو در روى سقيفه !
در غدير، چشمان پيامبر صلى اللَّه عليه و آله دور دستهايى را مى نگريست كه مى بايد كشتى اسلام آن را طى كند و هدف نهايى آن به ظهور برسد؛ و آينده هايى را در نظر داشت كه گرگهاى عقيده، اسلام را از داخل مورد تعرض قرار داده اند.
و اين بود كه دست على بن ابى طالب عليه السلام را گرفت و او را بلند كرد و از همانجا او را به همه ى نسلهاى تاريخ نشان داد و به عنوان جانشين خود معرفى فرمود. اينك ما ميراث دار غديريم، كه در قله ى عظمت آن به دنيا آمده ايم. امروز غدير فراتر از ديد دشمنانش، آفتاب خيره كننده اى است كه بر همه ى جهان مى تابد، و كشتى پُرقدرتش پهنه ى گيتى را درمى نوردد، و دست غرق شدگان فتنه هاى هزار و چهارصد ساله ى سقيفه را به گرمى مى فشارد و از گردابهاى سياه كفر و گمراهى به سبزگونه ى پُرطراوت خود مى رساند تا روحشان را صفايى تازه بخشد. اى صاحب غدير، غديريان از اوج غديرت سلام مى دهند، تعظيم مى كنند، بوسه بر دستت، بر پايت، بر خاك راهت مى زنند، و در برابر مقام علىِّ تو خود را بسيار كوچك مى بينند ! … مگر بپذيرى شان … !؟

حلول عید ولایت و امامت، که به شکرانه تکمیل دین و تقسیم نعمت همگان با عرشیان و فرشیان می باشد را بر حامیان و پیروان ولایت و امامت و علی الخصوص همکاران پر تلاشمان تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال مسئلت داریم ما را از متمسکین راستین به ولایت مولی الموحدین حضرت امیرالمومنین‌علی علیه السلام محسوب فرماید.