صفحه دانشگاه » صفحه معاونت » اخبار » برگزاری آموزش آشنایی با برچسب اصالت کالاهای سلامت محور و قانون مبارزه با قاچاق کالا

برگزاری آموزش آشنایی با برچسب اصالت کالاهای سلامت محور و قانون مبارزه با قاچاق کالا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
تعداد بازدید : 452

برگزاری آموزش آشنایی با برچسب اصالت کالاهای سلامت محور و قانون مبارزه با قاچاق کالا

آموزشی با هدف آشنایی با برچسب اصالت کالاهای سلامت محور و قانون مبارزه با قاچاق کالا به همت معاونت غذا و دارو تهران ویژه بانوان شهرری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو تهران؛ دکتر ارشادی کارشناس دارویی معاونت غذا و دارو تهران در این آموزش به تشریح سه مبحث مهم کالاهای قاچاق پرمصرف، برچسب اصالت کالاهای سلامت‌محور و ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخت.

وی در ادامه افزود  : از مزایای برچسب اصالت کالای سلامت محور این است که با توجه به اختصاص کد ۶ رقمی برای هر قلم از محصولات وارداتی در صورت بروز مشکل ناشی از مصرف محصولات دارای برچسب؛ امکان پیگیری و رسیدگی موضوع از طریق سازمان غذا و دارو وجود دارد

دکتر ارشادی تصریح کرد : کالاهای سلامت‌محوری که به‌صورت غیرمجاز و قاچاق وارد کشور می‌شوند به دلیل آنکه روند انتقال و توزیع آن‌ها قانونی نیست اطلاعاتی در خصوص محل تولید، نحوه تولید، کشور سازنده، فرمولاسیون، شرایط نگهداری و نقل‌وانتقال آن، تاریخ‌مصرف و تغییر در محتوای محصول وجود ندارد و هیچ‌کس مسئولیت عواقب پیش‌آمده توسط محصول را پذیرا نیست.

مهندس نوری کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی درادامه در خصوص برچسب بررسی اصالت کالاهای سلامت‌محور ضمن نشان دادن انواع تقلبی و قدیمی و نامعتبر برچسب‌ها به بیان خصوصیات برچسب اصالت کالاهای سلامت‌محور جدید پرداخت و گفت: از خصوصیات برچسب‌های کالاهای سلامت‌محور این است که خوانا، باکیفیت و غیرقابل جدا شدن و نصب‌شده در محل مناسب جعبه می باشد.

توضیح اینکه این کلاس آموزشی در راستای فرمان مقام معظم رهبری در مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تاریخ ۱۳ تیر ۹۶ در محل حسینیه حضرت علی‌اصغر شهرری برگزار شد.