صفحه دانشگاه » صفحه معاونت » اخبار » کارگاه آموزشی یک‌روزه برچسب کنترل اصالت و سلامت کالا در برنامه شاد 

کارگاه آموزشی یک‌روزه برچسب کنترل اصالت و سلامت کالا در برنامه شاد 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
تعداد بازدید : 62

کارگاه آموزشی یک‌روزه برچسب کنترل اصالت و سلامت کالا در برنامه شاد 

کارگاه آموزشی یک‌روزه آشنایی با مشخصات برچسب ردیابی، ره‌گیری و کنترل اصالت اقلام سلامت‌محور باهدف افزایش آگاهی مدیران مدارس شهر تهران در برنامه شاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت غذا و دارو، این کارگاه آموزشی باهدف افزایش آگاهی مدیران مدارس شهر تهران در برنامه شاد ۲۸ بهمن ۹۹ در محل اداره کل آموزش و پروش برگزار شد.

مهندس بیتا نافعی کارشناس نظارت و پایش فرآورده‌های سلامت معاونت غذا و دارو راه‌های تشخیص تقلب و قاچاق از اصل در اقلام سلامت‌محور، نحوه خرید سالم اقلام وارداتی، اقلام سلامت‌محور تولید داخل و خرید اینترنتی توضیحاتی را ارائه کرد.

وی همچنین در مورد آشنایی با مشخصات برچسب ره‌گیری و ردیابی و کنترل اصالت کالا، نحوه استعلام آن از طریق سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ و یا سامانه اینترنتی تی تک و اسکن بارکد دوبعدی با نرم‌افزار تی تک و انواع پاسخ‌های دریافتی توضیحاتی ارائه داد.

نافعی در خصوص اقلام سلامت‌محور، تولید داخل و با توجه به علامت سازمان غذا و دارو، شماره پروانه ساخت یا شناسه نظارت کارگاهی و مابقی اطلاعات مندرج روی برچسب محصولات خوراکی توضیحاتی بیان کرد.

در پایان در موردتوجه به نماد اعتماد الکترونیکی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت هنگام خرید اینترنتی توصیه‌های لازم ارائه‌شده و یادآور گردید خرید دارو خارج از داروخانه و در فضای مجازی ممنوع است.